Aktualności - Ośrodek Jeździecki Pegaz
21726
blog,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

Aktualności z naszego ośrodka jeździeckiego Pegaz

Srebrna odznaka jeździecka – Sekrety sukcesu i wskazówki

Jest to kolejny stopień w nauce jazdy konnej, który właściciela upoważnia do startu w różnych zawodach oraz pozwala piąć się po szczeblach sportowej kariery lub pasji. Srebrna Odznaka Jeździecka (SOJ) jest przedostatnią ze wskazanych w tej kategorii (istnieją również m.in. Specjalistyczne) przez Polski Związek Jeździecki. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące możliwości zdobycia SOJ oraz tego, jak wyglądają poszczególne etapy egzaminu i kto może do nich przystąpić.

CZYTAJ DALEJ

Jak zdobyć brązową odznakę jeździecką – Przewodnik krok po kroku

Trenując jazdę konną i chcąc móc brać udział w różnorodnych konkursach oraz zawodach, należy podjąć się wyzwania, jakim jest zdobycie odznaki jeździeckiej. Zgodnie z ustaleniami Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ) do niedawna wyróżnialiśmy ich trzy: brązową, złotą i srebrną. Od 2013 roku w tym szczeblu pojawiła się kolejna, będąca pierwszą możliwą do uzyskania, czyli “Jeżdżę Konno”. W naszym artykule przedstawimy wskazówki i wymagania, które pozwolą na zdobycie uprawnień, jakie daje Brązowa Odznaka Jeździecka (BOJ).

CZYTAJ DALEJ

Jazda konna dla dzieci – Korzyści jazdy konnej dla najmłodszych

Poszukując nowych zajęć dla swojej pociechy, można rozważać różne opcje. Niewątpliwe jedną z ciekawszych aktywności fizycznych jest jazda konna dla dzieci. Treningi w obozie jeździeckim mogą rozwinąć młode osoby na wielu płaszczyznach, gdyż ta dyscyplina to znacznie więcej niż tylko zwyczajne siedzenie na wierzchowcu i step, kłusowanie oraz galop. Jakie korzyści niosą z sobą tego typu zajęcia? Na to pytanie odpowiemy w naszym artykule.

CZYTAJ DALEJ

Jak dobrać siodło dla konia?

Jest to najważniejszy element, który łączy wierzchowca wraz z jeźdźcem. Jego odpowiednie dopasowanie pozwala na lepsze porozumienie się ze zwierzęciem oraz zapewnia mu bezpieczeństwo. Siodło dla konia to najważniejsza część rzędu końskiego i powinno być indywidualnie dobrane do budowy oraz stylu jazdy np. skokowe czy też rajdowe. Bez znaczenia pozostaje rasa wierzchowca, niemniej jednak delikatniejsze zwierzęta będą wymagały zastosowania podkładki. W tym wpisie przybliżmy kwestię doboru tego elementu wyposażenia jeźdźca.

CZYTAJ DALEJ

Konie sportowe, skokowe — ile kosztują i jakiego wybrać?

Rozważając zakup wierzchowca, należy mieć na uwadze różnorodne czynniki, które ukształtują ostateczną decyzję. Do najważniejszych należy m.in. żywienie, koszty, przeznaczenie m.in. to jakie rasy nadają się do skoków, czy też temperament, w szczególności w przypadku kupna pierwszego wierzchowca. W tym artykule dopowiemy na pytania, ile kosztuje koń do sportu, jak wygląda ich dieta, która rasa ma najlepsze predyspozycje skokowe oraz jaką wybrać na sam początek.

CZYTAJ DALEJ

Hipoterapia — na czym polega?

Zwierzęta bardzo często oddziałują na samopoczucie, potrafią kojąco wpłynąć na emocje, a z pomocą niektórych z nich można bardzo wiele się nauczyć. Konie to jedne z wielu zwierząt, które pomagają w rehabilitacji oraz leczeniu niepełnosprawności, w tym mogą mieć formę psychoterapii dla dzieci. Hipoterapia ma działanie wieloprofilowe i skierowana jest do osób z różnymi dolegliwościami i problemami.

CZYTAJ DALEJ

Nauka jazdy konnej dla dorosłych — czy warto?

Sport jest ważną częścią życia bez względu na wiek. W tym artykule odpowiemy na jedno z dość często zadawanych pytań — czy warto rozpoczynać naukę jazdy konnej będąc dorosłym? Przyjrzymy się temu niezwykłemu sportowi oraz zaletom wynikającym z trenowania jeździectwa.

CZYTAJ DALEJ

Obóz jeździecki z egzaminem na odznakę

Zastanawiasz się jak zorganizować wolne lato? Może chcesz zarówno miło spędzić czas oraz odpocząć, jak i podszkolić swoje umiejętności jazdy konnej? Zapraszamy do nas! Organizujemy obóz, na którym można zdobyć odznaki jeździeckie uprawniające m.in. do startów w zawodach i konkursach. Letni obóz jeździecki w PEGAZIE pozwoli wspiąć się po szczeblach drabiny prowadzącej ku sportowemu jeździectwu.

CZYTAJ DALEJ

Po co koniom podkowy?

Czy metalowe wzmocnienie przybijane gwoździami do kopyt wierzchowców jest niezbędne? Czym są i po co są popularne podkowy? Dlaczego konie powinny je nosić? Te wątpliwości postaramy się rozwiać w poniższym tekście!

CZYTAJ DALEJ

Co zabrać ze sobą na obóz konny?

Wakacje, ferie i inne dłuższe przerwy od szkoły to czas, w którym młodzi miłośnicy jeździectwa chętnie wybierają się na kilku lub kilkunastodniowe obozy konne. W tym artykule podpowiemy, co należy zabrać ze sobą na ekscytującą przygodę w siodle.

CZYTAJ DALEJ