Aktualności - Ośrodek Jeździecki Pegaz
21726
blog,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

Ośrodek Jeździecki Pegaz

Jak zadbać o konia zimą?

Grudzień to dobry czas, by przypomnieć sobie, jak należy pielęgnować swojego wierzchowca w tych szczególnych warunkach pogodowych. Ujemne temperatury na zewnątrz, opady śniegu, duża wilgotność podłoża to cechy typowe dla okresu zimowego.

CZYTAJ DALEJ

Jakie są klasy sportowe w jeździectwie?

Wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna jest bardzo korzystna dla zdrowia. Osoby, które poszukują swojego własnego sposobu na czynne spędzanie wolnego czasu, często decydują się na spróbowanie swoich sił w jeździectwie konnym.

CZYTAJ DALEJ

Jazda konna zimą – w co się ubrać?

Sport to zdrowie – niezależnie od dyscypliny oraz pory roku! Nie inaczej jest w przypadku jeździectwa, choć uprawianie tej aktywności w śnieżne, mroźne dni wymaga starannych przygotowań. Zarówno ekwipunek i odzież, jak i zdrowie konia powinny stanowić podczas zimowych eskapad najwyższe z priorytetów.

CZYTAJ DALEJ

Gdy koń się płoszy

Zarówno początkujący, jak i zaawansowani jeźdźcy z pewnością spotykali się już z sytuacjami, w których ich wierzchowce dawały się ponieść lękom. Istnieje wiele czynników, które mogą sprawiać, że koń się płoszy i czasami ciężko jest nam przewidzieć, co może nas spotkać podczas treningu. Zwierzę może wystraszyć się nagłego dźwięku, pojazdu czy kształtu – w takich sytuacjach przede wszystkim trzeba zachować spokój i próbować ukoić jego strach.

CZYTAJ DALEJ

Przygotuj swoją formę na wakacje w siodle!

Doskonałym pomysłem na efektywne zorganizowanie czasu wolnego od zajęć szkolnych jest aktywność fizyczna – zwłaszcza ta, która odbywa się na zewnątrz. Jazda konna polecana jest w szczególności młodym ludziom, których aparat ruchu oraz poszczególne partie ciała dopiero się rozwijają. W ośrodku jeździeckim Pegaz w Dziemianach (woj. pomorskie) organizujemy specjalne, wakacyjne serie treningowe przeznaczone dla nastolatków w wieku od 12 do 18 lat.

CZYTAJ DALEJ

Regeneracja po jeździe konnej

Intensywne treningi w siodle mogą sprawiać, że uskarżamy się na bóle mięśniowe, czyli zakwasy. Nie od dziś wiadomo, że jazda konna wpływa na cały organizm, poprawia kondycję oraz angażuje różne partie ciała. Poznaj kilka skutecznych porad na temat tego, jak sprawić, by regeneracja po jeździe konnej była skuteczniejsza i przebiegała szybciej!

CZYTAJ DALEJ

10 wartości wyróżniających dobrego jeźdźca

Każdy rodzaj aktywności fizycznej jest drogą do samodoskonalenia. W ostatnim czasie na popularności znacznie zyskała dyscyplina, jaką jest jazda konna. Adepci hippiki często poszukują dodatkowych wskazówek oraz informacji, które pomogą im rozwijać się w zakresie umiejętności związanych ze sportami konnymi. Jeśli jesteś taką osobą, ten wpis został stworzony właśnie dla Ciebie – prezentujemy w nim 10 cech, jakimi powinien charakteryzować się dobry jeździec.

CZYTAJ DALEJ

Sportowe Obozy letnie

Zostały ostatnie miejsca!

Zastanawiacie się dlaczego sportowe obozy w Pegazie są takie niezwykłe i mają opinię najlepszych w Polsce?

CZYTAJ DALEJ