Aktualności - Ośrodek Jeździecki Pegaz
21726
blog,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

Ośrodek Jeździecki Pegaz

Po co koniom podkowy?

Czy metalowe wzmocnienie przybijane gwoździami do kopyt wierzchowców jest niezbędne? Czym są i po co są popularne podkowy? Dlaczego konie powinny je nosić? Te wątpliwości postaramy się rozwiać w poniższym tekście!

CZYTAJ DALEJ

Co zabrać ze sobą na obóz konny?

Wakacje, ferie i inne dłuższe przerwy od szkoły to czas, w którym młodzi miłośnicy jeździectwa chętnie wybierają się na kilku lub kilkunastodniowe obozy konne. W tym artykule podpowiemy, co należy zabrać ze sobą na ekscytującą przygodę w siodle.

CZYTAJ DALEJ

Jak zaprzyjaźnić się z koniem?

Majestatyczne, piękne i silne, takie są wierzchowce. Nic więc dziwnego, że zwierzęta te cieszą się tak dużą popularnością zarówno w kontekście sportowym, jak i rekreacyjnym. W każdym przypadku przyjaźń jeźdźca z koniem to wspaniała więź budowana na zaufaniu. Jak ją budować? Istnieje kilka sprowadzonych sposobów.

CZYTAJ DALEJ

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obozu jeździeckiego?

Planujesz wspaniałą i niezapomnianą przygodę w siodle, a może szukasz czegoś dla swojej pociechy? Nieważne czy obóz jeździecki ma być dla dziecka, czy też nastolatka, ważne, aby wybrać dobry ośrodek, który zagwarantuje świetną zabawę, aktywności i miło spędzony czas zarówno z pięknym wierzchowcem, jak i innymi uczestnikami.

CZYTAJ DALEJ

Jaki jest koszt utrzymania konia?

Marzysz o pięknym wierzchowcu, na którego na grzbiecie będziesz wygrywał prestiżowe zawody lub przemierzał z nim łąki i lasy? Przed kupnem konia, należy przede wszystkim mieć obraz tego, ile kosztuje utrzymanie tego typu zwierzęcia. W tym artykule przedstawimy Ci uogólnione koszty.

CZYTAJ DALEJ

W jakim wieku wysłać dziecko na obóz jeździecki?

Młodzi miłośnicy koni często marzą o wspaniałej przygodzie, ale rodzice mogą się zastanawiać, kiedy jest ten odpowiedni czas, aby wysłać dziecko na obóz jeździecki. W tym artykule podpowiemy Ci, na co zawrócić uwagę posyłając pociechę na tego typu turnus.

CZYTAJ DALEJ

Jak zadbać o konia zimą?

Grudzień to dobry czas, by przypomnieć sobie, jak należy pielęgnować swojego wierzchowca w tych szczególnych warunkach pogodowych. Ujemne temperatury na zewnątrz, opady śniegu, duża wilgotność podłoża to cechy typowe dla okresu zimowego.

CZYTAJ DALEJ

Jakie są klasy sportowe w jeździectwie?

Wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna jest bardzo korzystna dla zdrowia. Osoby, które poszukują swojego własnego sposobu na czynne spędzanie wolnego czasu, często decydują się na spróbowanie swoich sił w jeździectwie konnym.

CZYTAJ DALEJ

Jazda konna zimą – w co się ubrać?

Sport to zdrowie – niezależnie od dyscypliny oraz pory roku! Nie inaczej jest w przypadku jeździectwa, choć uprawianie tej aktywności w śnieżne, mroźne dni wymaga starannych przygotowań. Zarówno ekwipunek i odzież, jak i zdrowie konia powinny stanowić podczas zimowych eskapad najwyższe z priorytetów.

CZYTAJ DALEJ