Zimowe obozy jeździeckie - Ośrodek Jeździecki Pegaz
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zimowych obozów jeździeckich! Oferujemy dużo wiedzy, super zabawę i wspaniałe doświadczenie!
22914
page-template-default,page,page-id-22914,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

Zimowe obozy jeździeckie

Od wielu lat organizujemy jeździeckie obozy zimowe, stanowiące doskonałą formę wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dysponujemy sprawdzonym zapleczem w postaci odpowiedzialnych wychowawców, instruktorów,  świetnie przygotowanych do nauki koni i nowoczesnej infrastruktury z dwoma pełnowymiarowymi halami co w okresie zimowym ma kluczowe znaczenie dla jakości szkolenia.

 

Jeździeckie obozy zimowe to świetna propozycja dla miłośników koni i jazdy konnej, którzy traktują ten sport profesjonalnie lub hobbystycznie i pragną doskonalić swoje umiejętności.

Zimowy obóz jeździecki

Jazda konna zimą

 

Zajęcia z jazdy konnej na zimowym obozie jeździeckim

Zajęcia jeździeckie na hali

Zajęcia na obozie zimowym

Jazda konna na hali zimą

 

Uczestnicy są dzieleni na grupy szkoleniowe pod kątem wieku i kompetencji. Jazdy konne trwają od 2 do 3 godzin zegarowych dziennie.
Poniżej dowiesz się więcej o każdej z grup i niezbędnych umiejętnościach.

 

Grupa początkująca

Grupa zaczyna się od poziomu „zero”, turnus rozpoczyna zajęciami półgodzinnymi i systematycznie, wraz z postępami i możliwościami fizycznymi szkolonego czas treningów zostaje wydłużony aż do osiągnięcia pełnego wymiaru, szkolenie indywidualne /na jedną osobę szkoloną przypada jeden instruktor.

Grupa średniozaawansowana

W grupie wymagana jest umiejętność samodzielnej jazdy w kłusie oraz samodzielnej obsługi konia, 2-3 godziny zegarowe jazdy dziennie, szkolenie w grupach maksymalnie pięcioosobowych. Chętni pobierający nauki w tej grupie po zakońszeniu obozu mogą podejść do egzaminu na odznakę Jeżdżę Konno.

Grupy odznakowe BOJ i SOJ

W grupie BOJ wymagana jest umiejętność prawidłowej jazdy w galopie, w grupie SOJ zdany egzamin na Brązową Odznakę Jeździecką; do egzaminu podchodzą tylko chętni czujący się na siłach. W zależności od potrzeb szkolenie indywidualne lub w grupach maksymalnie pięcioosobowych, 2-3 godziny zegarowe jazdy dziennie.

Grupa sportowa

W grupie wymagana jest posiadana srebrna odznaka jeździecka lub umiejętności na poziomie klasy „P” w ujeżdżeniu lub w skokach. Program szkolenia ustalany indywidualnie albo w kierunku Złotej Odznaki Jeździeckiej albo w kierunku licencji III stopnia w ujeżdżeniu, skokach lub wkkw. Szkolenie odbywa się indywidualnie w grupach do pięciu osób , 2-3 godziny zegarowe jazdy dziennie.

Konie szkoleniowe

Uczestnikom kursów w zależności od stopnia zaawansowania powierzamy konie dostosowane do ich potrzeb, przygotowane od poziomu zerowego (lonża, pierwsze samodzielne kroki), do bardzo zaawansowanego – skoki, ujeżdżenie do poziomu Grand Prix. Osoby posiadające własnego rumaka zachęcamy do zabrania go na obóz – jest to bezpłatne, a efekt treningów będzie zwielokrotniony gdyż obejmie także waszego wierzchowca.

Egzaminy na odznaki

Każdy kurs jeździecki zakończony jest egzaminem na brązową i srebrną odznakę jeździecką Polskiego Związku Jeździeckiego (koszt odznaki dla uczestników kursu 220 zł) oraz odznakę Jeżdżę Konno (koszt odznaki dla uczestników kursu 95 zł) , który można, ale nie trzeba zdawać; egzaminy odbywają się u nas i na naszych koniach indywidualnie dla Was dobranych przez waszych instruktorów.

Zajęcia teoretyczne – wykłady

Podczas obozu realizowany jest blok zajęć teoretycznych dostosowany tematyką do poziomu zaawansowania słuchaczy. Zdobywaniu wiedzy towarzyszą pokazy jeździeckie w wykonaniu najlepszych zawodników naszego ośrodka.

 


 

Trenerzy, instruktorzy i kadra

Zajęcia treningowe prowadzą szkoleniowcy (polscy i zagraniczni), którzy w ostatnich latach doprowadzili swoich podopiecznych w dyscyplinie skoków, ujeżdżenia i wkkw do poziomu Mistrzostw Polski i zawodów rangi CSI i CDIW. Jeźdźcy posiadający mniejsze doświadczenie prowadzeni będą przez instruktorów z wieloletnim stażem, którym udało się w ciągu ostatnich  lat przygotować kilkuset adeptów jeździectwa do egzaminu na brązową, srebrną i złotą odznakę jeździecką.
Zajęcia na zimowym obozie konnym

Czas wolny

Z uwagi na położenie ośrodka czas wolny staramy się zorganizować tak, aby dzieci w pełni skorzystały z bliskości natury. W związku z tym uczestnicy kursu czerpią radość… ze skiringu, wycieczek pieszych lub na nartach do lasu, dyskoteki, a także konkursów i zabaw dostosowanych do wieku uczestników.

W wolnym od zajęć czasie całodobową opiekę pedagogiczną sprawują odpowiednio wykwalifikowane osoby, które potrafią zjednać sobie szacunek i przyjaźń uczestników oraz znajdują wspólny język z młodzieżą i dziećmi.


Czas wolny na obozie jeździeckim

Czas wolny na obozie


Noclegi i wyżywienie

Zapewniamy noclegi w pokojach dwu i więcej osobowych, które wyposażone są w węzły sanitarne. Oferujemy pyszne i zdrowe domowe wyżywienie – cztery posiłki dziennie podawane w formie szwedzkiego stołu.Dla wegetarian ustalane jest osobne menu.


Nocleg na obozie jeździeckim

 

Śnieg na drzewie

 


 

Ubezpieczenie i opieka lekarska

Organizowany przez nas kurs konny uwzględnia ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Świadczeniem objęci są wszyscy uczestnicy kursu. W sytuacjach choroby czy złej kondycji fizycznej uczestnicy kursu mają zapewnioną 24h opiekę lekarską.

 

Zimą 2023 zapraszamy na następujące zimowe obozy jeździeckie:

Sportowy obóz Sylwestrowy (sześciodniowy)

Obóz zakończony zawodami i egzaminem na brązową i srebrną odznakę jeździecką

Termin: 27.12.2023 – 01.01.2024

Cena   2190 zł 

Sportowe obozy zimowe (tygodniowe)

Obóz zakończone zawodami i egzaminem na brązową i srebrną odznakę jeździecką.

– I turnus 14.01.2024 – 20.01.2024
– II turnus 21.01.2024 – 27.01.2024
– III turnus 28.01.2024 – 3.02.2024
– IV turnus  4.02.2024 – 10.02.2024
– V turnus 11.02.2024 – 17.02.2024

Cena   2690 zł 

 

Uwaga promocje!

STAŁY KLIENT – Uczestnicy Kursów letnich i zimowych organizowanych wcześniej przez nasz ośrodek otrzymują 50 zł rabatu!

KOŃ za FREE – Uczestnicy przywożący własnego konia i realizujący na nim cały program szkolenia! Pobyt konia bezpłatny!

TWARDZIEL – Uczestnik kolejnego turnusu (zimowe nie łączą się z letnimi) otrzymuje na drugi i kolejny turnus rabat 100 zł !

RODZEŃSTWO – Uczestnicy będący rodzeństwem otrzymują rabat w wysokości 100 zł na osobę

Promocje nie łączą się.

 

Informacje dla rodziców - najczęstsze pytania

Jak zapisać dziecko na obóz?

1. Zadzwonić do kierownika kursu (tel. 601 84 71 39) i upewnić się, czy na wybranym przez turnusie są jeszcze wolne miejsca.
2. Wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy (poniżej). W ciągu 2 – 4 dni roboczych zadzwoni kierownik kursu z potwierdzeniem danych. Otrzymają Państwo także nr konta do wpłacenia zadatku – 700 zł.
3. W ciągu 7 dni od otrzymania maila z nr konta prosimy wpłacić zadatek. Wpłata zadatku jest równoznaczna z dokonaniem rezerwacji.

O której przywieźć dziecko?

Dziecko przywieźć w dniu rozpoczęcia obozu między godziną 11:00 a 13:00. Obóz rozpoczynamy obiadem o godzinie 13.00, nie ma więc powodu do wyposażenia dzieci w artykuły żywnościowe „na zapas”. W związku z tym, że zajęcia jeździeckie zaczynamy pierwszego dnia o godzinie 15:00 prosimy o terminowy przyjazd, gdyż zajęcia te są bardzo istotne.

W co wyposażyć dziecko na kurs?

1. Strój do jazdy konnej, jeśli dziecko go nie posiada to getry lub leginsy (bez szwów po wewnętrznej stronie ud) oraz buty z płaską i twardą podeszwą. Jeżeli dziecko nie dysponuje swoim kaskiem/toczkiem to na czas kursu otrzyma go od nas.
2. Legitymacja szkolna.
3. Ciepła odzież zimowa.
4. dwie pary rękawiczek zimowych i dwie pary czapek.
5. krem ochronny zawierający: witaminę E, A, oleje roślinne, ceramidy i panthenol.
6. Latarka.

Co absolutnie nie jest potrzebne?

1. Śpiwór.
2. Bielizna pościelowa.
3. Zapasy jedzenia, słodyczy.
4. Czajnik, garnki, sztućce itp.

Jak kontaktować się z dzieckiem w czasie pobytu na obozie?

1. Listownie na adres Ośrodka.
2. Telefonicznie, w wyznaczonych godzinach.
3. Jeżeli dziecko nie posiada telefonu komórkowego, poprzez  kierownika obozu tel. 601 84 71 39. Bardzo prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin dotyczących telefonowania do dziecka. Jest to związane z warunkami bezpieczeństwa oraz komfortem uczestników kursu.

Jak reagować na ewentualne problemy sygnalizowane przez dziecko?

Jest rzeczą oczywistą, że o wszelkich problemach i niedogodnościach dziecko w pierwszej kolejności poinformuje rodziców, jeśli taki fakt się zdarzy, prosimy o jak najszybszy kontakt z kierownikiem kursu. Posiadamy 20-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Potrafimy wszystkie problemy taktownie i dyskretnie rozwiązać. Pozostawienie sprawy samej sobie może doprowadzić do niepotrzebnej eskalacji.
Problem zgłoszony odpowiednio wcześnie jest zawsze do rozwiązania.

Czy odwiedzać dzieci w czasie kursu?

Kurs trwa tylko 7 dni, a program jest bardzo napięty, dlatego odwiedziny absolutnie nie są konieczne.
W wypadku dzieci młodszych odwiedziny dodatkowo obarczone są ryzykiem wystąpienia dużego nasilenia naturalnej tęsknoty, która na dzień/dwa może spowodować u dziecka duży dyskomfort.

Czy i ile pieniędzy dać dziecku na kurs?

Wszystkie potrzeby dziecka są zapewnione przez Ośrodek, niemniej jednak w czasie wycieczek dzieci przechodzą koło sklepów. Kwota do 100zł jest całkowicie wystarczająca jeśli chodzi o kieszonkowe na czas trwania obozu.
Gdyby jednak dziecku skończyły się pieniądze w czasie kursu prosimy o telefon do kierownika, który wyposaży je w ustaloną z Państwem kwotę.

O której godzinie odebrać dziecko?

Ostatniego dnia kursu odbywają się normalne zajęcia i jazdy do południa. Obóz zimowy kończymy obiadem. Prosimy więc odbierać dzieci między godziną 13:30 a 15:00.

Co zrobić jeśli opóźnia mi się przyjazd z dzieckiem lub po dziecko?

Tylko i wyłącznie prosimy o kontakt telefoniczny z kierownikiem Ośrodka. Pod żadnym pozorem prosimy się nie spieszyć, najważniejsze to bezpiecznie dojechać. Dzieci będą pod opieką, na pewno nie będą się nudzić i nie będą głodne.

Organizacja dojazdu dla dziecka

Odpowiadając na liczne wnioski uczestników organizowanych przez nasz ośrodek obozów jeździeckich uruchomiliśmy w ubiegłym roku dojazd i powrót na turnusy zimowe podczas ferii w Warszawie. W sezonie 2023 dojazd będzie organizowany z Warszawy, w latach przyszłych planujemy tę ofertę rozszerzać.
Dojazd planujemy oprzeć o najszybszą aktualnie dostępną formę transportu w Polsce jaką jest Pendolino oraz składy IC; czas przejazdu z Warszawy z Dworca Centralnego do Ośrodka Jeździeckiego Pegaz będzie wynosił około czterech godzin.

Sposób rezerwacji dojazdu i/lub powrotu:
1. Wyślij na adres kontakt@pegazdziemiany.pl maila pod tytułem „Dojazd „w treści  podaj imię i nazwisko uczestnika, numer turnusu oraz informację czy interesuje Cię dojazd i powrót, czy tylko dojazd lub powrót.
2. Zwrotnie otrzymasz wszystkie niezbędne informacje oraz numer konta do opłacenia kosztów dojazdu.
3. Zrób opłatę w ciągu tygodnia.
4. Ważne! Pamiętaj także o tym żeby 100% opłaty za kurs zrobić przelewem, najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem kursu gdyż wychowawca na dworcu nie będzie przyjmować gotówki.
Uwaga! W związku z ograniczoną liczbą miejsc w naszym busie o możliwości skorzystania z organizowanego przez nas dojazdu decyduje kolejność zgłoszeń. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia przyjmujemy do 29 grudnia.

 

Informacje dla uczestników - najczęstsze pytania

Lubię konie, ale nigdy nie jeździłem/am; świetnie jeżdżę, może się będę nudzić?

Na kursie dzielimy uczestników wg ich umiejętności jeździeckich na grupy:
początkująca, średniozaawansowana, odznakowe, sportowa.
Na pewno każdy będzie się w swojej grupie czuł dobrze i robił postępy, a każdy adept jazdy konnej jest w tym względzie traktowany indywidualnie.

Czy będę jeździł/a tylko na jednym koniu?

Jeżeli będziesz chciała to tak, jednak ze względów szkoleniowych instruktorzy dobierają konie tak, abyś w czasie pobytu na kursie osiągnęła jak największy postęp; np. grupy odznakowe i sportowe korzystają w czasie treningów ujeżdżeniowych z jednej stawki koni, a w czasie treningów skokowych z drugiej stawki koni.

Czy będę miał/a konia pod opieką?

Tak, każdy uczestnik naszego kursu na czas trwania turnusu ma przyznanego konia pod opiekę, koń wzrostem i temperamentem jest dobrany do umiejętności i wieku uczestnika.

Czy muszę uczestniczyć we wszystkich zajęciach dodatkowych (pozajeździeckich)?

Program zajęć pozajeździeckich budujemy przy Twoim współudziale i naszą dobrą tradycją jest Twój dobrowolny udział w tych nie będących elementem uzupełniających szkolenie jeździeckie. Jeśli zamiast wyjścia do lasu wolisz poczytać książkę, czy lepiej przygotować się do egzaminu na odznakę jeździecką to nikt nie będzie Ci w tym przeszkadzał – obóz to przede wszystkim aktywny i świadomy wypoczynek.

Czemu cisza nocna jest już o 21:30?

Tego pytania nie będziesz już zadawał/a już po 2-3dniach trwania kursu. Zajęcia jeździeckie + intensywne zajęcia pozajeździeckie (podchody, gry zespołowe, spacery, kąpiele) spowodują, że Twój organizm będzie domagał się intensywnej regeneracji, a tą uzyskasz tylko poprzez odpowiednio długi sen.

Co zrobić by przejść do wyższej grupy szkoleniowej?

Intensywnie się szkolić i poinformować o swoich ambicjach instruktora. Bardzo duża część kursantów w czasie trwania kursu przechodzi do wyższych grup, wszystkim nam na tym zależy i Tobie też tego życzymy.

Przydzielony koń mi nie pasuje, co zrobić?

Zgłoś ten fakt instruktorowi lub kierownikowi kursu. Koń i jeździec muszą być jak dwie pasujące do siebie połówki.

Jazda mi nie wychodzi, co dalej?

Nic, 3-4 dnia będzie Ci wychodziła, to normalne, że na początku nowa sytuacja, nowe konie i nowi szkoleniowcy mogą Cię stresować i nie zawsze będziesz mogła pokazać pełnię swoich możliwości.

Jestem wegetarianką, czy nie umrę z głodu?

Nie umrzesz, a może nawet utyjesz 🙂 mamy specjalne menu dla wegetarian.

Czy mogę na przydzielonego mi konia założyć swój sprzęt (czaprak, owijki, ochraniacze)?

Tak oczywiście pod warunkiem, że będzie odpowiednio dopasowany i czysty.

Formularz zgłoszeniowy

Przed wypełnieniem formularza, upewnij się telefonicznie (tel. 601 847 139),
czy są wolne miejsca na wybrany przez Ciebie turnus.

  IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA

  PESEL UCZESTNIKA

  ADRES ZAMIESZKANIA

  TELEFON KONTAKTOWY OPIEKUNÓW PRAWNYCH UCZESTNIKA

  ADRES E-MAIL OPIEKUNÓW PRAWNYCH UCZESTNIKA

  TURNUS