Letnie obozy jeździeckie - Ośrodek Jeździecki Pegaz
23015
page-template-default,page,page-id-23015,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

Letnie obozy jeździeckie

Letnie obozy jeździeckie organizowane przez nasz ośrodek nieprzerwanie od 1994 roku dedykowane są dzieciom oraz młodzieży kochającej konie, nastawionej na praktyczne i teoretyczne poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności jeździeckich a także poszukującej aktywnego naturalnego wypoczynku na łonie przyrody.

 

Naszymi atutami są świetnie przygotowane konie sportowe i rekreacyjne, profesjonalna kadra szkoleniowa oraz nowoczesna kompleksowa infrastruktura, na którą składa się pięć placów treningowych, kros i dwie hale.

 

Letnie obozy jeździeckie w Pegazie stanowią fantastyczną propozycję zarówno dla jeźdźców rekreacyjnych jak i sportowych pragnących podnosić swoje kwalifikacje.

Trening do SOJ

1. Trening do SOJ

Pławienie koni

2. Pławienie koni

 

Treningi jeździeckie podczas obozu letniego

Turnus 18+ w terenie

1.Turnus 18+ w terenie

Egzamin na SOJ

2.Egzamin na SOJ

Pony Games

3. Pony Games

 

Sekcje szkoleniowe oraz czas treningów „w siodle”

 

Wasze chęci, założenia, cel szkoleniowy, umiejętności oraz wiek decydują o tym w jakiej sekcji będziecie trenować; w siodle spędzicie od dwóch do trzech godzin dziennie. Poniżej przybliżymy Wam każdą z sekcji; jeśli żadna z poniższych sekcji nie pokryje się z waszymi oczekiwaniami wówczas razem z trenerami Pegaza ułożycie dla siebie indywidualny program szkolenia.

 

Sekcja Jenot początkująca

W tej sekcji od poziomu zero bezpiecznie oraz profesjonalnie wprowadzimy Was w świat jeździecki, nauczymy siodłać i kiełznać a także poruszać się samodzielnie stępem i kłusem na lonży. Szkolenie realizujemy indywidualnie, czyli na jednego szkolonego przypada jeden instruktor; turnus rozpoczynamy zajęciami półgodzinnymi aby w miarę waszych możliwości wraz z postępami wydłużyć je do pełnego wymiaru czyli od dwóch do trzech godzin dziennie.

Sekcja Bóbr samodzielna

W tej sekcji na etapie kwalifikacji wymagana jest umiejętność samodzielnej obsługi konia oraz poruszania się samodzielnie stępem i kłusem na lonży; celem szkoleniowym jest zdobycie umiejętności prawidłowego samodzielnego poruszanie się stępem i kłusem. Treningi realizowane są indywidualnie i w grupach do pięciu osób; trwają od dwóch do trzech godzin dziennie.

Sekcja Antylopa podstawowa

W tej sekcji na etapie kwalifikacji wymagana jest umiejętność samodzielnej obsługi konia oraz poruszania się stępem i kłusem; celem szkoleniowym jest zdobycie umiejętności prawidłowego poruszanie się stępem, kłusem i galopem oraz umiejętność jazdy w terenie.  Jeźdźcy szkolący się w tej sekcji na koniec turnusu mogą podejść do egzaminu na odznakę Jeżdżę Konno. Treningi realizowane są indywidualnie i w grupach do pięciu osób; trwają od dwóch do trzech godzin dziennie.

Sekcja Kojot do odznaki BOJ

W tej sekcji na etapie kwalifikacji wymagana jest umiejętność samodzielnej obsługi konia oraz prawidłowego poruszania się stępem, kłusem i galopem; celem szkoleniowym jest zdobycie kwalifikacji na poziomie BOJ.  Jeźdźcy szkolący się w tej sekcji, czujący się na siłach przedostatniego dnia turnusu mogą podejść do egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką .Treningi realizowane są indywidualnie i w grupach do pięciu osób; trwają od dwóch do trzech godzin dziennie.

Sekcja Wilk do odznaki SOJ

W tej sekcji na etapie kwalifikacji wymagane są umiejętności na poziomie BOJ; celem szkoleniowym jest zdobycie kwalifikacji na poziomie Srebrnej Odznaki Jeździeckiej.  Jeźdźcy szkolący się w tej sekcji, czujący się na siłach przedostatniego dnia turnusu mogą podejść do egzaminu na Srebrną Odznakę Jeździecką. Jeźdźcy nie podchodzący do egzaminu mogą część treningów skokowych wymienić na krosowe. Treningi realizowane są indywidualnie i w grupach do pięciu osób; trwają od dwóch do trzech godzin dziennie.

Sekcja Sport sportowa

Zawodnicy tej sekcji potocznie nazywani Sportami winni legitymować się umiejętnościami na poziomie minimum Srebrnej Odznaki Jeździeckiej lub III licencji w ujezdżeniu, skokach lub wkkw. Programy szkoleniowe nastawione są na zdobycie umiejętności na poziomie Złotej Odznaki Jeździeckiej lub podwyższenie posiadanej klasy sportowej. Ujeżdżeniowo powyżej poziomu Srebrnej Odznaki Jeździeckiej szkolimy ustępowania, łopatki, trawersy, kontrgalopy i półpiruety oraz zmiany; skokowo pokonywanie parkurów do 120 cm; WKKW pokonywanie krosów do jednej gwiazdki. Treningi realizowane są indywidualnie i w grupach do pięciu osób; trwają od dwóch do trzech godzin dziennie.

Konie szkoleniowe

Dysponujemy ponad pięćdziesięcioma końmi różnych ras o szerokim wachlarzu umiejętności. Nasz ośrodek spośród innych wyróżnia fakt, iż większość dosiadanych przez Was koni posiada udokumentowane kariery sportowe w dyscyplinach olimpijskich   i w zależności od wymagań jeźdźca  jesteśmy w stanie postawić do jego dyspozycji sportowe konie w treningu ujeżdżeniowym, skokowym lub WKKW. Na jeźdźców początkujących czekają spokojne konie dostosowane do ich potrzeb wzrostem i temperamentem, w tym konie hipoterapeutyczne. Jeśli posiadacie własnego konia koniecznie zabierzcie go z sobą na obóz – efekt pracy obejmie także waszego rumaka, a Wy nie poniesiecie żadnych dodatkowych kosztów.

Egzaminy na odznaki

Wszystkie Obozy Jeździeckie w Pegazie zakończone są egzaminami na odznaki: jeżdżę konni, brązowa i srebrną. Egzaminy oczywiście są nieobowiązkowe i przystępują do nich tylko chętni. Egzaminy odbywają się w naszym ośrodku na naszych koniach, które indywidualnie przy pomocy instruktorów Pegaza sobie wybierzecie. Koszt egzaminu to: jeżdżę konno 120 zł, odznaka brązowa – 250 zł, odznaka srebrna – 270 zł.

Zajęcia teoretyczne - wykłady

Podczas obozu odbędą się wykłady oraz ćwiczenia praktyczne dla wszystkich sekcji; zajęcia tematycznie będą dostosowane do aktualnego poziomu zaawansowania słuchaczy. Zajęciom towarzyszyć będą pokazy jeździeckie w wykonaniu najlepszych zawodników naszego ośrodka.

 


 

Trenerzy, instruktorzy i kadra

Treningi oraz jazdy rekreacyjne w naszym ośrodku prowadzą licencjonowani Instruktorzy Sportu PZJ szkolący pary w ujeżdżeniu, skokach i WKKW na poziomie Mistrzostw Polski oraz Instruktorzy Jazdy Konnej PZJ, którzy w ciągu ostatnich  lat przygotowali kilkuset adeptów jeździectwa do egzaminu na brązową, srebrną i złotą odznakę jeździecką oraz odznakę Jeżdżę Konno. Kadrę pedagogiczną tworzą wykwalifikowani i odpowiedzialni wychowawcy znajdujący  z dziećmi i młodzieżą wspólny język oraz potrafiący sobie zjednać jej zaufanie, przyjaźń i szacunek.Terenowy trening do WKKW

1. Terenowy trening do WKKW

Wręczenie flo po zawodach na zakończenie turnusu

2. Wręczenie flo po zawodach na zakończenie turnusu


Trening skokowy sekcji sportowej

3. Trening skokowy sekcji sportowej

Czas wolny

Unikatowe położenie ośrodka w lesie, nad jeziorem, na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego stwarza niczym nieograniczone możliwości korzystania w czasie wolnym z bliskości natury; chodzimy na wycieczki, robimy ogniska, zbieramy jagody, kąpiemy się w jeziorze na strzeżonym kąpielisku, bawimy się podczas gier i zabaw terenowych oraz wyprowadzamy alpaki na spacer do lasu i na kros. Cały czas towarzyszą nam planszówki, organizujemy dyskoteki – zawsze możecie liczyć na kreatywne zajęcia jakie zaproponują Wam wychowawcy i animatorzy. Uczestnictwo we wszystkich zajęciach za wyjątkiem komplementarnych do zajęć jeździeckich jest dobrowolne, czyli jeśli np. będziecie chcieli poczytać książkę zamiast tańczyć nikt nie będzie wam w tym przeszkadzał.


Sesja zdjęciowa z koniem

1.Sesja zdjęciowa

Sesja zdjęciowa na obozie jeździeckim

2. Sesja zdjęciowa

Czas wolny na letnim obozie jeździeckim

3. Czas wolnySesja zdjęciowa

4. Sesja zdjęciowa

Sesja zdjęciowa

5. Sesja zdjęciowa

Spacer z alpakami

6. Spacer z alpakami


Noclegi i wyżywienie

Ośrodek dysponuje głównie pokojami dwuosobowymi, ale są również więcej-osobowe. Jeśli więc chcecie być zakwaterowani z konkretną ekipą wystarczy zaznaczyć to przy zgłoszeniu.

 

Nasza domowa kuchnia serwuje doskonałe cztery posiłki dziennie w formie szwedzkiego stołu, także dla wegetarian i bezglutenowców. Wszystkie posiłki przygotowujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami. 


 

Ubezpieczenie i opieka lekarska

Wszyscy uczestnicy organizowanych przez nasz ośrodek obozów objęci są ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków (NW), a kadra posiada ubezpieczenia OC. W razie potrzeby – choroba, zła kondycja fizyczna – całodobowo zapewniamy opiekę medyczną.


Zajęcia plastyczne na obozie

1. Zajęcia plastyczne są jednym z bardziej lubianych punktów obozowego programu

Zajęcia plastyczne

2. Zajęcia plastyczne są jednym z bardziej lubianych punktów obozowego programu

Na plaży

3. Na plażyNa plaży we wodzie

4. Na plaży

Na plaży na pomoście

5. Na plaży


Terminy obozów i ceny

 

Sportowy obóz majowy (sześciodniowy)

Kurs zakończony egzaminem na brązową i srebrną odznakę jeździecką.

Termin: 28.04.2023 – 03.05.2023

Cena – 2190 zł

 

Promocyjny turnus sportowy „0”

Termin: 17.06.2023 – 24.06.2023

Cena – 2690 zł

 

Sportowe obozy letnie (dziesięciodniowe)

Kursy zakończone egzaminem na brązową i srebrną odznakę jeździecką.

I turnus 25.06.2023 – 04.07.2023

II turnus 04.07.2023 – 13.07.2023

III turnus 13.07.2023 – 22.07.2023

IV turnus 22.07.2023 – 31.07.2023

V turnus 31.07.2023 – 09.08.2023

VI turnus 09.08.2023 – 18.08.2023

VII turnus 18.08.2023 – 27.08.2023

Cena – 3390 zł

 

Obóz 18 + (siedmiodniowy)

Obóz zakończony zawodami i egzaminem na brązową i srebrną odznakę jeździecką

11.09.2023 – 17.09.2023

Cena – 1990 zł


 

Uwaga promocje!

STAŁY KLIENT50 zł rabatu dla uczestników obozów letnich i zimowych organizowanych wcześniej przez nasz ośrodek.

KOŃ za FREEBezpłatny pobyt konia uczestnika realizującego na nim cały program.

TWARDZIEL100 zł rabatu na drugi i każdy następny dla uczestników kolejnego turnusu  (zimowe nie łączą się z letnimi).

RODZEŃSTWO – 200 zł rabatu dla Rodzeństwa przebywającego na jednym turnusie.

Promocje nie łączą się.

Informacje dla rodziców, pytania - odpowiedzi.

W jaki sposób zapisać dziecko na obóz?

1. W pierwszej kolejności prosimy wykonać telefon do kierowniczki obozu p.Anny (tel. 601 84 71 39) w celu upewnienia się, czy na wybranym przez Państwa turnusie są jeszcze wolne miejsca.
2. Następnie prosimy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy (na samym dole strony). W ciągu 2 – 4 dni roboczych skontaktuje się z Państwem sekretariat ośrodka przekaże niezbędne informacje i odpowie na  ewentualne pytania. Otrzymają Państwo także nr konta do wpłacenia zadatku – 900 zł.
3. Ostatnim elementem dokonania rezerwacji jest wpłacenie zadatku w ciągu 7 dni od otrzymania maila z nr konta.

W jakich godzinach przywieźć dziecko na obóz?

Dziecko prosimy przywieźć w dniu rozpoczęcia obozu między godziną 15:00 a 16:00. Obóz rozpoczynamy podwieczorkiem, a następnie ciepłą kolacją, nie ma więc powodu do wyposażenia dzieci w artykuły żywnościowe „na zapas”. W związku z tym, że ważne zajęcia jeździeckie zaczynamy pierwszego dnia o godzinie 16:00 prosimy o terminowy przyjazd.

Co poza standardowego będzie dziecku potrzebne?

1. Strój do jazdy konnej, jeśli dziecko go nie posiada to getry lub leginsy (bez szwów po wewnętrznej stronie ud) oraz buty z płaską i twardą podeszwą. Jeżeli dziecko nie dysponuje swoim kaskiem/toczkiem to na czas obozu otrzyma go od nas.
2. Legitymacja szkolna.
3. Strój kąpielowy + ręczniki kąpielowe.
4. Nakrycie głowy w jasnym kolorze.
5. krem przeciwsłoneczny najlepiej zawierający: witaminę E, A, oleje roślinne, ceramidy i panthenol.
6. Latarka.

Jakich przedmiotów absolutnie dziecku nie dawać?

1. Śpiwór.
2. Bielizna pościelowa.
3. Zapasy jedzenia, słodyczy.
4. Czajnik, garnki, sztućce itp.

W jaki sposób kontaktować się z dzieckiem w czasie pobytu na obozie?

1. Listownie na adres ośrodka – OJ Pegaz imię i nazwisko dziecka ul.Górna 3 83 – 425 Dziemiany
2. Telefonicznie, w  godzinach 12.00 – 13.00.
3. Jeżeli dziecko nie posiada telefonu komórkowego, poprzez  kierowniczkę obozu tel. 601 84 71 39.
Bardzo prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin dotyczących telefonowania do dziecka. Jest to związane z warunkami bezpieczeństwa oraz komfortem uczestników kursu.

Jak reagować na ewentualne problemy sygnalizowane przez dziecko?

Jest naturalną rzeczą, że o wszelkich problemach i niedogodnościach dziecko w pierwszej kolejności poinformuje rodziców, jeśli taki fakt się zdarzy, prosimy o jak najszybszy kontakt z kierowniczką obozu. Posiadamy 29-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Potrafimy wszystkie problemy taktownie i dyskretnie rozwiązać. Pozostawienie sprawy samej sobie może doprowadzić do niepotrzebnego poczucia dyskomfortu u Państwa dziecka.
Problem zgłoszony odpowiednio wcześnie jest zawsze do rozwiązania.

Kiedy i czy w ogóle odwiedzać dzieci podczas obozu?

Obóz trwa tylko 10 dni, a program jest bardzo napięty, dlatego odwiedziny nie są potrzebne.
U młodszych dzieci odwiedziny dodatkowo obarczone są ryzykiem wystąpienia dużego nasilenia naturalnej tęsknoty, która na dzień/dwa może spowodować u dziecka duży dyskomfort.

W jaką gotówkę wyposażyć dziecko na czas trwania obozu?

Zapewniamy dzieciom wszystko co jest Im potrzebne do funkcjonowania, w tym słodycze, napoje i owoce,  jednak w czasie wycieczek dzieci przechodzą koło sklepów i mogą na coś mieć ochotę. Wydaje się, że kwota do 150 zł jest całkowicie wystarczająca jeśli chodzi o kieszonkowe na czas trwania obozu.
Jeśli jednak dziecku skończą się pieniądze w czasie obozu,  prosimy o telefon do kierowniczki, który wyposaży je w ustaloną z Państwem kwotę.

W jakich godzinach przyjechać po dziecko?

W dzień wyjazdu do południa odbywają się normalne zajęcia i jazdy do południa. Obóz kończymy II śniadaniem, dodatkowo na drogę dzieci otrzymują prowiant i napoje, prosimy więc odbierać dzieci między godziną 11.00 a 12.00.

Może się zdarzyć sytuacja, że opóźni się przyjazd z dzieckiem lub po dziecko - co zrobić?

Prosimy o wyłącznie o kontakt telefoniczny z kierowniczką obozu. Pod żadnym pozorem nie należy spieszyć, najważniejsze to bezpiecznie dojechać. Jeśli chodzi o odbiór to dzieci będą pod opieką, na pewno nie będą się nudzić i nie będą głodne.

Dojazd - w roku 2023 z Warszawy

Aby ułatwić Państwu skorzystanie z obozów jeździeckich zorganizowanych przez nasz ośrodek  rozszerzyliśmy ofertę o dojazd i powrót. W sezonie 2023 dojazd będzie organizowany z Warszawy, w latach przyszłych planujemy tę ofertę rozszerzać.
Planujemy w sezonie 2023  oprzeć dojazd o najbardziej komfortową i szybką aktualnie dostępną formę transportu w Polsce jaką jest Pendolino oraz składy IC; czas przejazdu z Warszawy z Dworca Centralnego do Ośrodka Jeździeckiego Pegaz ma wynosić około czterech godzin.

Jak zrobić rezerwację dojazdu i/lub powrotu::
1. Prosimy wysłać na adres kontakt@pegazdziemiany.pl maila pod tytułem „Dojazd” w treści  podaj imię i nazwisko uczestnika, numer turnusu oraz informację czy interesuje Państwa dojazd i powrót, czy tylko dojazd lub powrót.
2. Zwrotnie otrzymacie Państwo wszystkie niezbędne informacje oraz numer konta do opłacenia kosztów dojazdu.
3. Prosimy dokonać opłaty w ciąg tygodnia.
4. Ważne! Prosimy pamiętać o tym żeby 100% opłaty za obóz zrobić przelewem, najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem obozu gdyż wychowawca na dworcu nie będzie przyjmować gotówki.

Uwaga! W związku z ograniczoną liczbą miejsc na dojazd o możliwości skorzystania z organizowanego przez nas dojazdu decyduje kolejność zgłoszeń. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia przyjmujemy do 30 dni przed rozpoczęciem obozu.

 

Tematy najbardziej interesujące uczestników naszych obozów,

pytania - odpowiedzi.

Czy poziom szkolenia jeździeckiego będzie dopasowany do potrzeb i umiejętności jeźdźców?

Tak, na obozie dzielimy uczestników wg ich umiejętności jeździeckich i celów szkoleniowych na sekcje:
początkującą – Jenot, samodzielną – Bóbr, podstawową – Antylopa, do BOJ – Kojot, do SOJ – Wilk, sportową – Sport i inne.
Dbamy o to żeby każdy jeździec  w swojej grupie czuł komfortowo i robił postępy, każdy adept jazdy konnej jest w naszym ośrodku traktowany indywidualnie i pochylimy się nad wszystkimi waszymi problemami.

Czy na obozie jeździ się na jednym koniu?

Jeżeli będziesz chciała to tak, jednak ze względów szkoleniowych instruktorzy dobierają konie tak, abyś w czasie pobytu na kursie osiągnęła jak największy postęp; np. grupy odznakowe i sportowe korzystają w czasie treningów ujeżdżeniowych z jednej stawki koni, a w czasie treningów skokowych z drugiej stawki koni.

Czy na obozie uczestnicy posiadają konia pod opieką?

Bardzo zależy nam aby każdy uczestnik naszych obozów nawiązał partnerską więź z koniem, a warunkiem tego jest odpowiednio długie spędzanie z nim czasu. W tym celu na czas trwania turnusu każdy jeździec ma przyznanego konia pod opiekę, koń wzrostem i temperamentem jest dobrany do jego umiejętności, wzrostu i wieku.

Czy każdy obozowicz musi uczestniczyć we wszystkich zajęciach dodatkowych (poza jeździeckich)?

Naszą dobrą tradycją jest dobrowolny udział obozowiczów w zajęciach nie będących elementem uzupełniającym szkolenie jeździeckie. Jeśli np. zamiast wyjścia na jagody jeźdźcy wolą się pouczyć do egzaminów  to nikt nie będzie Im w tym przeszkadzał. Program zajęć poza jeździeckich budujemy przy współudziale uczestników naszych obozów, stawiamy na aktywny i świadomy wypoczynek.

Czy sekcja którą jeździec wybierze lub do której się zakwalifikuję jest niezmienna na cały turnus?

Nie – duża część jeźdźców w czasie trwania obozu zmienia sekcje, przeważnie na bardziej zaawansowane; wszystkim nam  zależy na rozwoju uczestników. Wystarczy poinformować o swoich ambicjach instruktora lub kierownika, a nastąpi weryfikacja umiejętności i ewentualna zmiana sekcji.

Przydzielony koń lub instruktor nie pasuje jeźdźcowi, czy można dokonać zmiany?

Naturalne jest, że nie zawsze wszystko pasuje – instruktor, koń i jeździec muszą być jak pasujące do siebie elementy puzzli. Jeśli nie dogadujecie się z instruktorem lub koniem zgłoście to kierowniczce obozu – na pewno wspólnie znajdziecie dobre rozwiązanie.

Co zrobić w razie braku postępów szkoleniowych?

Jest naturalne, że na początku nowe konie i nowi szkoleniowcy, a także nowy sposób prowadzenia treningów mogą stresować jeźdźców i ci nie zawsze od początku będą mogli pokazać pełnię swoich możliwości i swojego wyszkolenia. Prawie zawsze to mija trzeciego – czwartego dnia obozu, gdyby jednak tak się nie stało zgłoś ten problem kierowniczce obozu – z pewnością uda się znaleźć rozwiązanie.

Czy jest osobne menu dla wegetarian i bezglutenowców?

Mamy specjalne menu dla wegetarian i bezglutenowców i jest ono bardzo chwalone, nasza kuchnia jest kreatywna i chłonna nowości – jeśli więc macie specjalne życzenia kulinarne – zgłoście je szefowej kuchni, w miarę możliwości postara się je spełnić.

Czy można podczas treningu używać swojego sprzętu dla konia ?

Oczywiście, że można, należy jednak taki fakt każdorazowo uzgodnić z instruktorem.

 


 

Ważne dokumenty

 

Formularz zgłoszeniowy

Przed wypełnieniem formularza, prosimy upewnić się telefonicznie (tel. 601 847 139), czy są wolne miejsca na wybrany przez Ciebie turnus. Wypełnienie formularza jest równoznaczne z akceptacją zamieszczonego wyżej Regulaminu Pobytu Na Obozie Jeździeckim; formularz wypełnia prawny opiekun uczestnika obozu.

  IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA

  PESEL UCZESTNIKA

  ADRES ZAMIESZKANIA

  TELEFON KONTAKTOWY OPIEKUNÓW PRAWNYCH UCZESTNIKA

  ADRES E-MAIL OPIEKUNÓW PRAWNYCH UCZESTNIKA

  TURNUS