Konie szlachetnej półkrwi - Ośrodek Jeździecki Pegaz
22045
page-template-default,page,page-id-22045,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

Konie szlachetnej półkrwi

Jest to jedna z najczęściej spotykanych ras w stadninach na terenie Polski. Konie szlachetnej półkrwi nazywane są też polskimi sportowymi i doskonale radzą sobie zarówno w jeździe rekreacyjnej, jak i wyczynowej. Są to osobniki wyróżniające się masywną, mocną budową ciała, ściętym zadem oraz głową o prostym profilu. Z reguły odznacza je łagodny temperament, dzielność, optymalna dynamiczność w jeździe, wszechstronność, przyjacielski charakter oraz płynna współpraca podczas szkolenia.

Konie szlachetnej półkrwi w ośrodku jeździeckim Pegaz Dziemiany

Wierzchowce, które są przedstawicielami tej rasy, bardzo dobrze radzą sobie z wyskokami i ujeżdżaniem, przez co doskonale sprawdzają się w dyscyplinach olimpijskich oraz WKKW. Ich przodkami są klacze wielkopolskie oraz małopolskie i ogiery m.in. rasy hanowerskiej, holsztyńskiej czy holenderskiej gorącokrwistej. Rasa ta występuje w trzech typach: skokowym, ujeżdżeniowym oraz do Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

timthumb.php

HAROLD
Urodzony 1994 r. Ojciec – Grand As, matka – Hasta po Leuchtpfeil.
Jeden z podstawowych koni ujeżdżeniowych naszego ośrodka. W karierze bardzo dużo zwycięstw w Grand Prix i w kl. CC, w 2008 r. 31-szy koń Ligii Europy Centralnej. Jako reproduktor przekazuje potomstwu doskonały ruch, ogromną skoczność i wspaniały charakter.

timthumb.php

AMIR
Urodzony 2004 r. Ojciec – Milet, matka – Aladyna.
Koń do sportu w dyscyplinie ujeżdżenia i skoków. W karierze dużo zdanych brązowych i srebrnych odznak jeździeckich oraz udane starty w dyscyplinie skoków. Spokojny, zrównoważony, lubi dzieci.

SPRZEDANY w czerwcu 2012

Obejrzyj film

timthumb.php

HAYDEN
Urodzony 20.04.2008 r. Ojciec – Abou Zouz, matka – Harda po Poll.
Jeden z dwóch synów w półkrwi Abou Zouza, jednego z najlepszych ogierów pełnej krwi angielskiej. Bardzo perspektywiczny koń sportowy o cudownym, przyjacielskim charakterze. W roku 2012 rozpoczął karierę w dyscyplinie skoków i wkkw. Światowy rodowód. Idealny dla początkujących.

Obejrzyj film

Obejrzyj film