Zawodnicy - Ośrodek Jeździecki Pegaz
21740
page-template-default,page,page-id-21740,page-child,parent-pageid-21723,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

Zawodnicy

MARIANNA MISHLANOVA

Najbardziej utytułowana i wszechstronna zawodniczka naszego ośrodka.
Jedna z niewielu amazonek klasy Grand Prix w ujeżdżeniu i skokach na świecie.

Aktualnie pierwsza klasa sportowa w ujeżdżeniu, druga w skokach. Trenerzy: ujeżdżeniowi- Irina Karaczova, Galina Zotova, Zofia Górska, Christilot Boylen, Uve Lange, trener skokowy – Marcin Podpora. Wychowanka Centrum Rezerw Olimpijskich „Ratomka”, była reprezentantka Białorusi w ujeżdżeniu, w Polsce od roku 2004.

Najważniejsze osiągnięcia w dyscyplinie ujeżdżenia:
– kilkunastokrotna zwyciężczyni zawodów ogólnopolskich klasy „CC”,
– kilkukrotna zwyciężczyni zawodów ogólnopolskoch klasy „CS”,
– finalistka wielu zawodów międzynarodowych w klasie „CC”,
– finalistka wszystkich Pucharów Polski od roku 2005-go,
– finalistka Mistrzostw Polski w roku 2009-tym,
– pięciokrotna złota medalistka Mistrzostw Pomorza,
– kilkukrotna finalistka Mistrzostw Polski Młodych Koni,
w dyscyplinie skoków:
– kilkudziesięciokrotna zwyciężczyni w klasach „N” i „C”,
– finalistka zawodów międzynarodowych „CSI”,
– triumfatorka zawodów ogólnopolskich w klasie „CC”.

Podstawowe konie ujeżdżeniowe to: Harold, Femme Fatale, Graf de La Fer, skokowe: Hawana i Midas.

Martyna Dubieniecka

Zawodniczka w dyscyplinie skoków; trenowana przez Marcina Podporę zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Pomorza 2016 w kategorii Młodzik. Dosiadała kuca o imieniu Vanilia. Amazonka bardzo obiecująca i perspektywiczna.

KLAUDIA BUKOWSKA

Kariera sportowa rozpoczęta w roku 2004
Zawodniczka bardzo wszechstronna, w swojej karierze odnosiła sukcesy w ujeżdżeniu skokach i wkkw. Druga klasa sportowa w ujeżdżeniu i skokach, trzecia w wkkw. Jej trenerem ujeżdżeniowym jest Marianna Mishlanova Podpora a skokowym i wkkw Marcin Podpora. Największe osiągnięcia:
2006 rok- srebrny medal w Mistrzostwach Pomorza w wkkw i brązowy w skokach
2007 rok- brązowy medal w Mistrzostwach Pomorza w skokach i w ujeżdżeniu
2008 rok- srebrny medal w Mistrzostwach Pomorza w skokach i brązowy w ujeżdżeniu 2009 rok- finał Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu, brązowy medal w Mistrzostwach Pomorza w ujeżdżeniu
2010 rok- srebrny medal w Mistrzostwach Pomorza w ujeżdżeniu
2011 rok- drugie miejsce na ZOO w Kwidzynie w rundzie CC
Kariera sportowa Klaudii w dyscyplinie wkkw związana była z wałachem Smolnik, w skokach z ogierem Wizon w ujeżdżeniu z klaczą Azalia i Cardea.

Anhelika Mishlanava

Karierę rozpoczęła w roku 2011
Startuje w dyscyplinie skoków i wkkw jej trenerem jest Marcin Podpora. Kariera rozpoczęła w roku 2011 dobyciem trzeciej klasy sportowej. W roku 2012 zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Pomorza w skokach i srebrny w wkkw w swojej kategorii wiekowej. Obecnie rozpoczęła przygodę z ujeżdżeniem na doświadczonym koniu klasy Grand Prix- ogierze Harold.
Koń sportowy to ukochany kuc Navarro.

Agnieszka Rzemieniecka

Kariera sportowa rozpoczęta w roku 2008
Uprawiana dyscyplina – skoki, trener – Marcin Podpora, aktualnie trzecia klasa sportowa i złota odznaka. Przesympatyczna i życzliwa całemu światu absolwentka technikum hodowli koni, ze względu na studia trenuje i jeździ głownie w miesiącach czerwiec – wrzesień, dzieląc się jednocześnie wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami letnich obozów jeździeckich na których jest instruktorem. Konie z którymi jest związana sportowo to APACZ, Nyks (wł. M.Wozikowski) i Akacja.

Anna Głuszkiewicz

Uprawiana dyscyplina skoki i wkkw, trener Marcin Podpora. Kariera sportowa rozpoczęta w 2012 roku wcześniej wiele lat doświadczeń w stajni rajdowej ,,Zdroje”. Wszystkie dotychczasowe starty na czteroletnim, przygotowanym przez siebie wałachu Hayden po Abou Zouz.

Paula Chełkowska

Najpiękniejszy przykład sportowca-amatora, dla którego istotą sportu jest ,,łapanie króliczka” i czerpanie z tegoż łapania możliwie największej radości. Nie będzie nietaktem wzmianka, iż Paula w naszym ośrodku jeździ od momentu jego powstania tj 1994 roku. Cała kariera sportowa Pauli związana jest z klaczą Chianti, która to klacz- córka Dafa i Cieciorki, była pierwszym koniem który przyszedł na świat w naszym ośrodku.

Anetta Wnukiewicz 

Instruktor jazdy konnej w Rytlu, CHKJ Skiba Chojnice, Pegaz Dziemiany, aktualnie „Paluch” Kościerzyna. Staruje  w dyscyplinie skoków i ujeżdżenia, trenouje ją Marcin Podpora, jej podstawowym koniem była klacz Czarowna, aktualnie przygotowała do sportu jej córkę Catrin. W roku 2012 zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski Północnej Amatorów w ujeżdżeniu.

Zuzanna Żygowska

Kariera sportowa rozpoczęta w roku 2008
Uprawiana dyscyplina skoki, trener Marcin Podpora. Posiada trzecią klasę sportową. Zawodniczka młoda (rocznik 1997 ) i perspektywiczna.
Największe osiągnięcia:
2010 rok – zdobycie kwalifikacji i udany start w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Skokach
2011 rok – zdobycie złotych medali w Mistrzostwach Pomorza w dyscyplinach skoki i ujeżdżenie w kategorii ,,kuce”
Konie na których startuje Fort, Wirus, Gandalf, Tralalla (wł. D. Markoczyńska).

Melanie Bołtruczyk

Kariera sportowa rozpoczęta w roku 2009
Uprawiała dyscyplinę ujeżdżenia, trenowała z Marianną Mishlanovą Podpora.

Posiada drugą klasę sportową. Największym sukcesem było zdobycie w 2011 roku srebrnego medalu na Mistrzostwach Pomorza Juniorów w Ujeżdżeniu, w tymże roku w oficjalnym rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w swojej kategorii wiekowej zajęła dziewiąte miejsce w kraju.
Konie: Ursus, Jordan, Florentina, Limits.

Anna Tyrkiel-Baranowska

Z naszym ośrodkiem związana od roku 2011. Startowała w dyscyplinie ujeżdżenia, posiada trzecią klasę sportową. Trenowała z Marianną Mishlanavą-Podpora. Dosiada klaczy o wdzięcznym imieniu Bzdura, która to klacz obdarzona jest ogromnymi możliwościami ruchowymi i bardzo kobiecym charakterem.

Paula Chełkowska

Najpiękniejszy przykład sportowca-amatora, dla którego istotą sportu jest ,,łapanie króliczka” i czerpanie z tegoż łapania możliwie największej radości. Nie będzie nietaktem wzmianka, iż Paula w naszym ośrodku jeździ od momentu jego powstania tj 1994 roku. Cała kariera sportowa Pauli związana jest z klaczą Chianti, która to klacz- córka Dafa i Cieciorki, była pierwszym koniem który przyszedł na świat w naszym ośrodku.

Dominika Żygowska

Kariera sportowa rozpoczęta w roku 2009
Uprawiana dyscyplina ujeżdżenie, trener Marianna Mishlanova Podpora. Zawodniczka rozpoczyna dopiero starty, mamy nadzieję że kariera nabierze tempa po nabyciu doskonałego konia ujeżdżeniowego Frodo.
Konie: Hestia, Frodo.

Jacek Kaiser

Kariera sportowa rozpoczęta w roku 2007
Sportowiec bardzo poważnie podchodzący do uprawianych dyscyplin ujeżdżenia i skoków. Trzecia klasa sportowa w skokach.
Cała kariera związana ze wspaniałą klaczą „Etna” córką utytułowanego Pupila matką Eviva L’arte.

Anna Kosiba 

Kariera sportowa w latach 1996- 2002
Uprawiała dyscyplinę skoków, trener Marcin Podpora. Posiada trzecią klasę sportową. Powszechnie znana jako zawsze uśmiechnięta ,, Anna K.” . Przez wiele lat pracowała w ośrodku jako instruktor, wykształciła i zaszczepiła miłością do koni dziesiątki jeźdźców.
Konie: Daf i Nestor.

Monika Głębiowska

Kariera sportowa w latach 2008-2009
Uprawiała dyscyplinę ujeżdżenia, trener Marianna Mishlanova Podpora. Posiada trzecią klasę sportową. Największym osiągnięciem było zdobycie IV miejsca na Mistrzostwach Pomorza w Ujeżdżeniu w roku 2009.  Kariera przerwana ze względu na brak zrozumienia dla sportu przez rodziców.
Konie: Pinot i Florentina.

Karolina Stańczak

Kariera sportowa rozpoczęta w 2008 roku
Uprawiana dyscyplina skoki, trener Marcin Podpora. Wyjątkowo utalentowana zawodniczka o ogromnej waleczności i ponadprzeciętnym ,,czuciu” konia. W OJ PEGAZ trenowała w latach 2008/09 zdobyła trzecią klasę sportową i zakwalifikowała się do Pucharu Polski Kuców w skokach i ujeżdżeniu. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery sportowej.
Konie na których trenowała w naszym ośrodku to Morris i Nirvana Evita.

Joanna Piekarska

Kariera sportowa w latach 2007- 2008
Uprawiała dyscyplinę skoków, trenerem był Marcin Podpora. Posiada trzecią klasę sportową, aktualnie studiuje weterynarie.
Konie na których trenowała Orbital (wł. A Skiba) i Haletta.

Karol Wozikowski 

Jego kariera sportowa tak naprawdę nigdy się nie rozpoczęła, zaliczył kilka udanych startów w klasach W i LL w latach 2007-2008. Dysponował doskonałym wałachem trakeńskim – Nyks.

Paula Burska

Córka wspaniałego przedsiębiorcy budowlanego p. Pawła, dzięki któremu nasza kryta ujeżdżalnia ma obecny kształt i formę. Krótka kariera sportowa Pauli związana była z koniem Guleman i Dama Pik, trwała około dwóch lat. Historia sportu nie zanotowała spektakularnych sukcesów tej pary mimo ogromnych wysiłków Gulemana.

Agata Skawińska

Kariera sportowa w latach 2004-2008
Zawodniczka bardzo wszechstronna, uprawiająca z powodzeniem dyscypliny ujeżdżenia, skoków i wkkw. Drugie klasy sportowe w ujeżdżeniu i wkkw, trzecia w skokach. Trener – Marcin Podpora. Najbardziej szczęśliwym w karierze był rok 2007, w którym zdobyła brązowy medal w Halowym Pucharze Polski w Ujeżdżeniu, oraz zakwalifikowała się i wystartowała z powodzeniem w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dyscyplinach ujeżdżenie i skoki.
Konie: niekwestionowany numer 1 – Florentina (wszystkie sukcesy powyżej osiągnęła razem), Apacz, Haletta i Drab.

Aleksandra Skawińska

Kariera sportowa w latach 2003-2007
Uprawiane dyscypliny: skoki i ujeżdżenie, w których zdobyła trzecie klasy sportowe. Trenerem skokowym był Marcin Podpora, ujeżdżeniowym Mariana Mishlanava-Podpora. Największym sukcesem było zdobycie kwalikacji i udział w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w Ujeżdżeniu w roku 2006.
Konie skokowe to Daf i Koral, ujeżdżeniowy – Lavendel (wł. M. Siek).

Katarzyna Chodakowska 

Kariera sportowa w latach 1999-2006
Zawodniczka wyjątkowo utalentowana i wszechstronna, sukcesy w ujeżdżeniu, skokach i wkkw. Trzecia klasa sportowa w ujeżdżeniu i skokach, druga w wkkw. Trenerzy: ujeżdżenie – Mariana Mishlanava-Podpora, skoki i wkkw – Marcin Podpora.
Największe sukcesy:
2004 r.- srebrny medal w Mistrzostwach Pomorza w wkkw w kat wiekowej junior młodszy, finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wkkw.
2005 r.- czwarte miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady w wkkw, srebrny medal w Mistrzostwach Pomorza w Ujeżdżeniu w kategori junior i brązowy w wkkw w kategorii junior młodszy, kilkunastokrotnie podium na zawodach skokowych w klasach „P” i „N”
Konie: ujeżdżenie – Pupil, skokowe – Pupil, Guleman, Ramzes, wkkw – Pupil, Ramzes.
Po odejściu z OJ „Pegaz” Dziemiany startowała jeszcze kilka miesięcy bez sukcesów, następnie zakończyła dobrze zapowiadającą się karierę sportową.

Aleksandra Chodakowska

Kariera sportowa w latach 1999-2006
opis: startowała w skokach, wkkw i ujeżdżeniu. Trzecie klasy sportowe w tych dyscyplinach. Trenerzy: skoki i wkkw – Marcin Podpora, ujeżdżenie – Mariana Mishlanava-Podpora.
Najlepszym okresem w karierze był rok 2004, kiedy dostała się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ujeżdżeniu i zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Pomorza w ujeżdżeniu i brązowy w wkkw w kategorii wiekowej „junior młodszy”. Konie: ujeżdżenie i skoki – Smolnik, skoki – Guleman, wkkw – Pupil, ujeżdżenie – Jolly Jumper (wł. Beata Kurzyna).

Daniela Kuczkowska

Aktualnie 2 klasa sportowa w ujeżdżeniu i 3 w skokach.
Trener – Marcin Podpora.
W latach 2007- 2012 startowała z sukcesami na zawodach różnych rang.

Anna Turzyńska

Kariera sportowa w latach 1999- 2006
Na początku XXI wieku jedna z najlepszych zawodniczek klubu. Startowała w dyscyplinie skoków, trener – Marcin Podpora. Bardzo wiele zwycięstw w klasach ,,P” i ,,N” oraz potęgach skoku. Na parkurach Polski północnej znana jako zawsze uśmiechnięty „Królik”.
Koń sportowy z którym związana była jej kariera to wielkopolski ogier Celebes (wł. Jan Dobrzański).

Maja Rybicka

Kariera sportowa w latach 2000- 2005
Uprawiała dyscyplinę skoków, trener- Marcin Podpora. Posiada trzecią klasą sportową. W latach 2003/04 bardzo wiele spektakularnych zwycięstw w klasie ,,P”.
Jej koniem jest wałach Heban rocznik 1992 (pierwszy koń OJ PEGAZ Dziemiany), którym to Hebanem Maja troskliwie opiekuje się do dzisiaj.

Aneta Górska

Kariera sportowa w latach 1998- 2001
Uprawiała dyscyplinę skoków. Zdobyła trzecia klasę sportową, trenerem był Marcin Podpora. Kariera zakończona ze względu na kontuzję. Obecnie jest bardzo cenionym sędzią jeździeckim.
Konie na których startowała Guleman, Daf, Dukat, Epara, Datsun.

Izabela Litwin

Kariera sportowa rozpoczęta w roku 1998
Uprawiała dyscyplinę skoków. Zdobyła drugą klasę sportową. W OJ PEGAZ do roku 2003, po tym okresie brak zauważalnej aktywności sportowej.
Konie na których osiągała bardzo wiele zwycięstw w klasach ,,P” i ,,N” to Daf, Pupil i Guleman.

Agnieszka Broda

Kariera sportowa rozpoczęta w 1995 roku
Jedna z pierwszych zawodniczek naszego ośrodka. Uprawiała dyscyplinę skoków, trener Marcin Podpora. W roku 1996 zdobyła trzecia klasę sportową. Do uprawiania jeździectwa motywował ją ojciec p. Bronisław, sam zapalony jeździec i wspaniały człowiek, którego brakuje nam bardzo podczas konnych wypraw w leśne ostępy.
Konie na których jeździła Guleman, Pegaz i Daf.

Aleksandra Zaremba

Kariera sportowa rozpoczęta w 1995 roku
Utalentowana zawodniczka skokowa, w OJ PEGAZ zdobyła trzecią klasę sportową w roku 1996.
Koń na którym startowała to Guleman.