O ośrodku - Ośrodek Jeździecki Pegaz
21723
page-template-default,page,page-id-21723,page-parent,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

O ośrodku jeździeckim Pegaz

Ośrodek Jeździecki PEGAZ i działający przy nim klub sportowy „Pomorska Liga Jeździecka” istnieje od 1993 roku.

Ośrodek położony jest w Dziemianach (na Kaszubach), na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w otoczeniu jezior pełnych ryb i lasów obfitujących w grzyby i jagody.

Zapraszamy: gości indywidualnych na wczasy na Kaszubach (połączone lub nie z jazdami konnymi), młodzież na obozy jeździeckie, a jeźdźców i konie na  treningi sportowe.

Do dyspozycji naszych Gości jest: ponad 20 spokojnych, przygotowanych do pracy koni różnych ras, pełnowymiarowa kryta ujeżdżalnia, sala gimnastyczna, na której można rozgrywać mecze piłki siatkowej, koszykowej, nożnej, itp., sala kominkowa z bufetem, kąpielisko z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz pełnowymiarowa strzelnica sportowa.

W ujeżdżeniowym rankingu klubów Polskiego Związku Jeździeckiego w roku 2011 nasz klub zajął pitąte miejsce w Polsce i pierwsze w woj. pomorskim.

Nasz ośrodek w rankingu czasopisma „Konie i rumaki” zajął czwarte miejsce w Polsce, co stanowi powód do dumy kadry ośrodka i gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług.

Ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego, a ośrodek otrzymujący certyfikat jest drobiazgowo kontrolowany pod kątem bezpiecznego szkolenia, nauki u osób z dobrym przygotowaniem merytorycznym, uczestnicy muszą mieć zagwarantowane dosiadanie dobrze przygotowanych koni oraz możliwość przystąpienia do egzaminów na Odznaki Jeździeckie.

Zajęcia jazdy konnej prowadzą doświadczeni instruktorzy, przy pomocy najlepszych zawodników naszego ośrodka.