Konie wielkopolskie - Ośrodek Jeździecki Pegaz
22043
page-template-default,page,page-id-22043,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

Konie wielkopolskie

Najliczniejszą grupą w ośrodku są konie wielkopolskie. Ta szlachetna rasa od lat hodowana była w naszym kraju. Zwierzęta z wielkopolskim rodowodem świetnie sprawdzają się zarówno w jeździe rekreacyjnej, jak i sportowej. Przygotowujemy je do zawodów w skokach oraz ujeżdżaniu. Wiele z nich ma na tym polu godne pozazdroszczenia sukcesy. Wciąż doskonalimy ich umiejętności koncentrując się na indywidualnych potrzebach i wykorzystując mocne strony.

Koń tej rasy przyjaźnie zachowuje się w kontaktach z dziećmi. Jest przyjacielski i pogodny. Mali jeźdźcy szczególnie cenią sobie możliwość przejechania się na jego grzbiecie. W trakcie jazdy można wyczuć ogromne doświadczenie zwierzęcia i przystosowanie do różnych warunków treningowych.

timthumb.php

APS
Urodzony 03.03.1999 r. Ojciec – Pumpers, matka – Afrodyta po Arak.
Świetny koń ujeżdżeniowy, obdarzony fenomenalnym ruchem. W karierze wiele udanych startów, aktualnie przygotowywany do klasy Grand Prix w ujeżdżeniu. W roku 2012 rozpoczął karierę skokową na poziomie klasy P

timthumb.php

GRACE KELLY
Urodzona 05.10.2003 r. Ojciec – Lord Star, matka – Granica po Grań.
Doskonały koń sportowy,  starty w ujeżdżeniu na poziomie Małej Rundy i w skokach w kl. N, idealny koń dla juniora. W oficjalnym rankingu koni klasy CC opracowanym przez Polski Związek Jeździecki znajduje się w ścisłej czołówce w kraju. Sympatyczna i bezpretensjonalna. SPRZEDANA w grudniu

Obejrzyj film

Obejrzyj film

timthumb.php

APACZ
Urodzony 02.01.1995 r. Ojciec – Pigmalion, matka – Avola po Aranin.
Udana kariera sportowa w dyscyplinie skoków, cały czas w formie. Idealny jako koń rodzinny lub rekreacyjny. Doświadczenie w pracy z dziećmi, niezawodny w terenie. Spokojny, przyjacielski. SPRZEDANY w marcu

Obejrzyj film

Obejrzyj film

timthumb.php

GULEMAN

Urodzony 28.03.1990 r. Ojciec – Galop, matka – Kapuza po Kanpur.
Ukochany koń prezesa, z naszym ośrodkiem związany od jego początku, tzn. od 1994 r. Żywa legenda, nauczyciel i wychowawca pokoleń jeźdźców naszego klubu. Koń posiadający piękną karierę sportową, bardzo wiele zwycięstw w zawodach do klasy N włącznie i w konkursach potęgi skoku. Jednocześnie zwłaszcza w ostatnich latach, nie uchylał się od ciężkiej pracy w rekreacji. Obecnie dla dobrego samopoczucia psychicznego co jakiś czas także zażywa jazdy rekreacyjnej co jest ogromnym wyróżnieniem i przeżyciem dla dosiadającego go jeźdźca.

timthumb.php

BELFEGOR
Urodzony 14.04.2008 r. Ojciec – Pupil, matka – Bahara.
Syn najbardziej wszechstronnego sportowo (zwycięstwa ogólnopolskie w ujeżdżeniu, skokach i WKKW) ogiera naszego ośrodka i najwszechstronniejszej rekreacyjnie (lonża, mały sport, teren, bryczka,  sanie, woltyżerka, ski-ring) klaczy.
Duża dzielność sportowa, niesamowita chęć współpracy z jeźdźcem, pogoda ducha to podstawowe cechy tego konie, popularnie zwanego „Bublikiem”.