Konie trakeńskie - Ośrodek Jeździecki Pegaz
22041
page-template-default,page,page-id-22041,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

Konie trakeńskie

Zachwycają nieprzeciętną urodą i wytrzymałością – konie trakeńskie to kolejne perełki w naszej stadninie. Historia ich rasy sięga XVIII wieku. Zwierzęta łączą w sobie siłę pruskich kucy z szybkością i gracją okazów czystej krwi. Długa szyja i dobrze ukształtowana warstwa mięśni pozwala im na osiąganie fantastycznych wyników na zawodach sportowych.

Koń tej rasy wyróżnia się umiejętnością zachowania płynności ruchów. Jazda na nim, nawet dla początkujących, nie stanowi problemu, gdyż zwierzę cechuje spokojny i uległy charakter. Warto jednak pamiętać, że przedstawiciele tej odmiany należą do wyjątkowo wrażliwych zwierząt i bardzo łatwo się płoszą. Trener w tym wypadku musi wyróżniać się delikatnością, która nie zniechęci wierzchowców do pracy.

timthumb.php

HAWANA
Urodzona 09.04.2000 r. Ojciec – Gwozdik, matka – Chlopuszka po Plastik.
Doskonały koń sportowy i hodowlany, obecnie startuje w dyscyplinie ujeżdżenia na poziomie klasy CC. Udana kariera w dyscyplinie skoków na poziomie N – C. Elitarna linia trakeńska, predestynuje także do użycia w hodowli.
SPRZEDANA w lutym

timthumb.php

GRAF DE LA FER
Urodzony 24.02.2003 r. Ojciec – Grif, matka – Gulpija po Priliw.
Ogier z wybitnej linii rosyjskich trakenów. Mimo młodego wieku i kariery sportowej rozpoczętej pod koniec 2010 roku, bardzo duże i liczne sukcesy w klasie CC. Doskonały ruch połączony z bardzo pożądanym w ujeżdżeniu spokojnym, prawie flegmatycznym charakterem. Koń obdarzony nieprzeciętną urodą. Obecnie przygotowywany do konkursu Grand Prix.