Skoki - Ośrodek Jeździecki Pegaz
21773
page-template-default,page,page-id-21773,page-child,parent-pageid-21725,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

Skoki - dyscyplina jeździecka

Dyscyplina skoków związana jest z naszym ośrodkiem praktycznie od momentu jego powstania. Pierwsze zawody skokowe zorganizowaliśmy w 1996 roku. Trzy lata później właśnie przy zawodach skokowych odbyła się inauguracja Pomorskiej Ligi Jeździeckiej z udziałem ówczesnego Marszałka Sejmu RP śp.Macieja Płażyńskiego.
Nasi zawodnicy od lat, z powodzeniem, startują na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej, a także międzynarodowej. Wyznacznikiem efektywności ich pracy jest, idąca w dziesiątki, liczba zdobytych przez nich medali, licencji i klas sportowych. Największym dotychczasowym sukcesem było zajęcie płatnych miejsc przez Marianę Mishlanavą-Podpora na zawodach rangi CSI w roku 2009-ym. Od kilku lat startujemy także w kategorii kuców – osiągnięciem z którego jesteśmy bardzo dumni było zdobycie przez Anhelike Mishlanową na Navarro w 2012 roku brązowego medalu, a w 2013 roku srebrnego medalu na Mistrzostwach Pomorza właśnie w tej kategorii oraz kilkukrotny start naszych zawodników w finale Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Kucy.
Sekcja skokowa dysponuje kilkunastoma świetnymi końmi.
Nasi skoczkowie w roku 2013-ym planują kilkanaście startów regionalnych, pięć do sześciu ogólnopolskich.

Mariana Mishlanava- Podpora Midas ZR Dziemiany 2011

Mariana Mishlanava- Podpora Midas ZR Dziemiany 2011