Nauka jazdy konnej dla dorosłych — czy warto? - Ośrodek Jeździecki Pegaz
23112
post-template-default,single,single-post,postid-23112,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

Nauka jazdy konnej dla dorosłych — czy warto?

Nauka jazdy konnej dla dorosłych — czy warto?

Sport jest ważną częścią życia bez względu na wiek. W tym artykule odpowiemy na jedno z dość często zadawanych pytań — czy warto rozpoczynać naukę jazdy konnej będąc dorosłym? Przyjrzymy się temu niezwykłemu sportowi oraz zaletom wynikającym z trenowania jeździectwa.

Jazda konna – sport i dobre towarzystwo

Nauka jazdy konnej to coś więcej niż dbanie kondycję czy sylwetkę, to również budowanie więzi ze zwierzęciem. Majestatyczne wierzchowce są bardzo przyjazne i niezwykle towarzyskie, każdy z nich ma swój charakter. Kontakt z nimi pozytywnie wpływa na samopoczucie bez względu na to, czy jest się dzieckiem, czy też dorosłym.

Poza tym jazda konna dla dorosłych może być bardzo ekscytująca. Przejażdżki w terenie na pewno zapewnią niezapomniane przeżycia i widoki. Co więcej, sport ten można trenować o każdej porze roku. Ogromnym plusem jest także przebywanie na świeżym powietrzu oraz kontakt z naturą. Nauka jazdy konnej dla dorosłych najczęściej ma charakter rekreacyjny – spokojny kłus po łące, na pewno będzie świetną opcją po długim dniu pracy. Istnieje również możliwość wstąpienia do sekcji sportowej przygotowującej do zdobycia odznak jeździeckich.

Zalety jazdy konnej

Poza wymienionymi korzyściami trenowanie jeździectwa wpływa na postawę. Praca przy biurku a co za tym idzie 8 albo i więcej godzin spędzonych przed komputerem często odbija się na samopoczuciu. Przejażdżka na wierzchowcu może wpłynąć na rozluźnienie ciała oraz zachowanie odpowiedniej postawy. Oczywiście nauka jeździectwa oddziałuje również na wzmocnienie mięśni w głównej mierze nóg oraz brzucha.

Jak zacząć naukę?

Na początek należy wybrać właściwy obóz, który oferuje tego typu lekcje np. jak nasz PEGAZ, kolejnym krokiem jest dołączenie do odpowiedniej grupy o podobnych umiejętnościach. Warto wybierać doświadczone ośrodki, które mogą pochwalić się tradycją oraz wykwalifikowanymi instruktorami. Oczywiście przed zdecydowaniem się na pierwszą lekcję, możesz odwiedzić ośrodek, zobaczyć, jak to wygląda “od środka” i dopytać o interesujące szczegóły. My gwarantujemy jedno – warto rozpocząć naukę jazdy konnej dla dorosłych.

No Comments

Post a Comment