Obóz jeździecki z egzaminem na odznakę - Ośrodek Jeździecki Pegaz
23104
post-template-default,single,single-post,postid-23104,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

Obóz jeździecki z egzaminem na odznakę

Obóz jeździecki z egzaminem na odznakę

Zastanawiasz się jak zorganizować wolne lato? Może chcesz zarówno miło spędzić czas oraz odpocząć, jak i podszkolić swoje umiejętności jazdy konnej? Zapraszamy do nas! Organizujemy obóz, na którym można zdobyć odznaki jeździeckie uprawniające m.in. do startów w zawodach i konkursach. Letni obóz jeździecki w PEGAZIE pozwoli wspiąć się po szczeblach drabiny prowadzącej ku sportowemu jeździectwu.

Obóz konny — umiejętności i cele

Organizowane przez nasz ośrodek letnie turnusy podzielone są na grupy, według umiejętności i celów szkoleniowych uczestników. Wydzielamy takie sekcje jak m.in.:

 • początkująca – Jenot,
 • samodzielna – Bóbr,
 • podstawowa – Antylopa,
 • przygotowująca do egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką (BOJ) – Kojot,
 • przygotowująca do egzaminu na Srebrną Odznakę Jeździecką (SOJ) – Wilk,
 • sportowa – Sport
 • i inne.

Naszym celem jest pomoc w spełnieniu założeń każdego uczestnika. Kursantów traktujemy indywidualnie, staramy się znaleźć złoty środek, który pomoże w osiągnięciu sukcesu. Niezależnie czy będzie to oswajanie się z wierzchowcem i nauka początkowych zagadnień, czy też przygotowanie do egzaminu na BOJ bądź SOJ.

Egzamin na odznakę

W naszym ośrodku uczestnicy mogą zdobyć trzy odznaki w zależności od umiejętności:

 • Jeżdżę Konno,
 • Brązowa Odznaka Jeździecka,
 • Srebrna Odznaka Jeździecka.

Oczywiście przystąpienie do egzaminów jest dobrowolne, jeśli ktoś nie czuje się na siłach, to nie musi brać w nich udziału. Treningu przygotowującego realizowane są samodzielnie bądź w grupie do max. 5 osób.

Egzamin na odznaki jeździeckie ma miejsca pod koniec turnus, chętne osoby mogą do niego podejście przedostatniego dnia. Składa się on z dwóch części — teoretycznej i praktycznej. Pierwsza to min. 3 pytania, druga obejmuje jazdę konną oraz umiejętności z zakresu opieki stajennej. Z naszej strony służymy ciągłym wsparciem, rozwiewamy wątpliwości i dodajemy otuchy naszym kursantom.

W celu zapewnia jak największej pewności kursantów przystępujących do egzaminu na odznakę podczas organizowanego przez nas letniego obozu konnego, zapewniamy pomoc instruktorów w jak najlepszym wyborze, któregoś z naszych koni. Oczywiście sam egzamin odbywa się w PEGAZIE.

Jeżdżę Konno – pierwsza z odznak

Do sekcji Antylopa, przygotowującej do zdobycia tej odznaki jeździeckiej podczas letniego obozu konnego w PEGAZIE kwalifikują się osoby, które potrafią samodzielnie obsłużyć konia, oraz poruszać się stępem i kłusem. Celem tej sekcji letniego obozu jest zdobycie umiejętności prawidłowego poruszanie się stępem, kłusem i galopem, a także zdolności jazdy konnej w terenie.

Zdobycie odznaki jeździeckiej Jeżdżę Konno uprawia do dalszego uzyskiwania kolejnych etapów. Do egzaminu składającego się z części praktycznej i teoretycznej mogą podejść dzieci, które ukończyły 6 lat.

Brązowa Odznaka Jeździecka — egzamin w PEGAZIE

Podczas letniego obozu konnego w naszym ośrodku kursanci, którzy opanowali takie umiejętności jak samodzielna obsługa konia oraz prawidłowe poruszania się stępem, kłusem i galopem, przygotowywani są do egzaminu na odznakę BOJ.

Poziom ten jest pierwszym z trzystopniowego (brązowa, srebrna, złota) systemu zatwierdzonego w 2004 roku przez Polski Związek Jeździecki. Do egzaminu na BOJ mogą przystąpić dzieci, które osiągnęły wiek minimum 7 lat (rocznikowo). Zdobycie tego stopnia uprawnia m.in. do

 • uczestnictwa w zawodach regionalnych do klasy L w skokach,
 • uczestnictwa w zawodach regionalnych do klasy P w ujeżdżeniu,
 • przystąpienia do kursów pozywających na zdobycie tytułu i uprawnień Instruktora Rekreacji Ruchowej oraz Instruktora Jeździectwa Powszechnego PZJ,
 • podejścia do kursu uprawniającego do roli sędziego III klasy dyscypliny olimpijskiej w kategorii jazda konna.

Srebrna Odznaka Jeździecka — egzamin w PEGAZIE

Nasz letni obóz jeździecki przygotowuje również do kolejnego etapu, osoby, które znajdą się w naszej sekcji “Wilk”, muszą posiadać umiejętności na poziomie BOJ. Do egzaminu na SOJ mogą przystąpić dzieci, które ukończyły m.in. 9 lat i od dłużej niż 3 miesiące posiadają BOJ. Osiągnięcie tego stopnia uprawnia do:

 • uczestnictwa w konkursach do klasy C włącznie,
 • startu w Mistrzostwach Polski Młodych Koni, Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Mistrzostwach Polski Kuców.

Serdecznie zachęcamy do zapisania się na nasz letni obóz jeździecki, podczas którego można zdobyć różne odznaki i podszkolić umiejętność jazdy konnej!

No Comments

Post a Comment