Jazda konna zimą - w co się ubrać? - Ośrodek Jeździecki Pegaz
23008
post-template-default,single,single-post,postid-23008,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
 

Jazda konna zimą – w co się ubrać?

Jazda konna zimą – w co się ubrać?

Sport to zdrowie – niezależnie od dyscypliny oraz pory roku! Nie inaczej jest w przypadku jeździectwa, choć uprawianie tej aktywności w śnieżne, mroźne dni wymaga starannych przygotowań. Zarówno ekwipunek i odzież, jak i zdrowie konia powinny stanowić podczas zimowych eskapad najwyższe z priorytetów.

Jazda konna zimą – w co się ubrać? 

Ujemne temperatury nie są w stanie odstraszyć tych najbardziej oddanych zwolenników sportów konnych. Przemierzanie nowych tras czy treningi w ośrodku w takich warunkach stanowią jednak dość spore wyzwanie. Mróz i opady śniegu, a także mokre podłoże nie są okolicznościami łatwymi, w których możemy trenować bez posiadania właściwej odzieży. 

Absolutną koniecznością jest posiadanie odpowiednich, najlepiej nieprzemakalnych oraz ocieplanych butów, a także odzieży wierzchniej, która nie będzie utrudniała jazdy oraz zapewni pełną swobodę ruchów. Szczególnie polecamy zakładanie oddychającej, ciepłej bielizny termicznej w postaci dopasowanych spodni i bluzki z długim rękawem, na które można bez problemu ubrać bryczesy zimowe, polar czy specjalną bluzę do jazdy konnej. 

Niezwykle ważne podczas treningu zimą jest też posiadanie akcesoriów, które zapewnią optymalny komfort cieplny Twoim dłoniom, szyi oraz głowie. Nie powinniśmy dosiadać konia bez założonego szalika oraz ciepłych rękawic – chyba, że zależy nam na złapaniu przeziębienia. Z pewnością przydatne okażą się też specjalne ocieplacze pod kaski, które nie tylko pozwolą w sposób skuteczny chronić głowę w razie upadku, ale też delikatnie ją ogrzeją.

Ubiór “na cebulkę” podczas zimowego treningu to strzał w dziesiątkę 

Choć nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, jaką intensywność będzie miała dzisiejsza jazda, to jednak warto dodatkowo się zabezpieczyć, by trening był maksymalnie efektywny i komfortowy. Ubiór warstwowy, składający się z kilku różnych okryć o różnych grubościach można dowolnie dostosowywać – nawet w ruchu. Kiedy zgrzejemy się zbytnio, kurtkę jeździecką czy zimową puchówkę możemy zdjąć również na koniu.

No Comments

Post a Comment